Blog

Cloudflare nedir?

Öncelikle bir çok kişi Cloudflare servisini gereksiz bulsada bence gayet başarılı ve gerekli bir servistir. Ücretsiz kısmında bile işinize yarayacak onlarca özellik vardır.

1- IP yönlendirme servisi

Domain hesabnızı bir kere Cloudflare sunucularına yönlendirdiyseniz artık Hosting değiştirmek size eziyet olmayacak. Çünkü Cloudflare’dan yaptığınız güncelleştirmeler anlık olarak yönlendirilir.

2- CDN Servisi

Cloudflare sizin css, javascript, image dosyaları gibi medya dosyalarınızı kendi bünyesinde cacheleyerek sitenize giren kullanıcıların en hızlı şekilde medya dosyalarınızı yüklemesi için CDN servisi ile en yakın sunucusundan işlem yaptırır ve siteniz çok daha hızlı açılır. (İsterseniz panelinizden bu özelliği kapatadabilirsiniz)

3- SSL Servisi

Cloudflare’a yeni eklenen servislerden birisi olan SSL Wildcard servisi ile sitenizde ücretsiz bir şekilde SSL kullanabilirsiniz. Hemde tüm subdomainlerinle beraber.

4- Daha az kaynak kullanımı

Cloudflare sayesinde sitenz %40’lara varan bir sayfa açılış hızına sahip olur. Harcadığınız Bandwith olayıda (yukarıda bahsettiğimzi CDN servisi sayesinde) %70’lere varan bir tasarruf sağlarsınız.

5- Arama motorlarını takip eder

Cloudflare sitenize gelen arama motorlarını takip ederek sitenize ne kadar sıklıkla ve kaç kere geldiğini kaç sayfanızı indexlediğini görürsünüz.

6- Spam, Sql Injection gibi saldırılardan korur

Cloudflare sizi spam yorumlardan ve sql injection gibi saldırılardan korur. Eğer Mod Security Nedir? konumuzda bulunan mod security modunu kullanırsanız Cloudflare ile muhteşem bir ikili oluşturmuş olursunuz.

Üstelik bunların hepsi ÜCRETSİZ!

Yukarıda saydığımız tüm uygulamalar ücretsiz paketin içinde yer almaktadır. Eğer siteniz saldırı alıyorsa ücretli paketlere geçerak saldırılarıda %100 engelleyebilirsiniz.

No Comments

Cevapla

Tüm sorularınız için bize yazabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİSektör ile ilgili tüm sorularınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon:

+90 850 307 0 736
+90 532 433 0 736

WhatsApp:

+90 850 346 4 736

Merkez Adres:

Barbaros Mahallesi Ihlamur Bulvarı Ağaoğlu My Newwork No:3
Ataşehir/İstanbul – Türkiye

Anadolu Temsilciliği:

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark Yerleşkesi K:2
Merkez/Tokat – Türkiye