Blog

WordPress SEO önerileri

WordPress alt yapısı kullanan site sahipleri sitelerini arama motorlarında istedikleri kısımlara yükseltebilmek adına WordPress SEO önerilerini araştırmakta ve öğrenecekleri teknikler ile sitelerini istedikleri noktaya getirmeye çalışmaktadırlar. WordPress SEO önerileri için bir çok başlık bulunmakta ve sitenizi SEO uyumlu bir hale sokmak için siz neyi bekliyorsunuz?

WordPress SEO ipuçları ile artık sizde sitenizi istediğiniz noktalara çıkarabileceksiniz!

İçeriğin Kaliteli ve Özgün Olmasına Dikkat Edin!

Okuyucular tarafından dikkat çekici içerikler üretmeniz SEO için büyük önem taşımaktadır. Google bir WordPress sisteminde ilk olarak içeriğe bakar. Google’ın içeriğinizi çekici bulup üst sıralara taşıması gerekmektedir. Bunun yolu ise ziyaretçilerinizin içeriklerinizi incelemesinden geçer. Ziyaretçilerin içerikleri incelemesi için de içeriklerinizin dikkat çekici olması gerekmektedir.

Eğer içeriği insanlar için değil de Google için yazarsanız bunun size hiçbir faydası olmayacaktır. Çünkü Google öncelikle sizin sitenize girip çıkan kullanıcılara bakar. Bu kullanıcıların dikkatini çeken içerikler, Google’ın da dikkatini çeker.

İçeriklerinizde Süreklilik Sağlayın!

İnternet sitemizi bir insan olarak görmemiz yanlış olmaz aslında. İnsan sağlığımız için nasıl her gün yemek yiyor ve su içmek gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılıyorsak internet sitemizi de bir insan modeli şeklinde yönetmemiz gerekmektedir. İnternet sitemizin en önemli noktalarından birisi sitenin güncelliği olmalıdır. Sitenizi olabildiğince güncel tutmak sitenizi Google arama motorlarında üst sıralara taşımak için en önemli yollardan biri olarak gözükmektedir.

Makalelerinizi Olabildiğince Kelime Tekrarına Düşmeden Kaliteli ve Uzun Tutun!

Girdiğiniz içeriklerin uzunluğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Fakat kısa bir konuyu uzatarak 500 – 1000 kelime şeklinde ele almanız sizin için faydalı olmayacağı gibi uzun bir konuyu da kısaltarak anlatırsanız okuyucunun kafasında soru işaretleri bırakmasına neden olabilir. Bu nedenle konuyu anlatılacağı kadarıyla anlatmanız sizin için en faydalısı olacaktır.

Eğer yeni bir siteye sahipseniz konularınızı uzun seçip 500-1000 kelimelik içerikler üretmeniz, eski site sahibiyseniz de en az 300 kelimelik içerikler üretmeniz tavsiye edilir.

Ziyaretçilerinizi Kendiniz Gibi Düşünün ve Başlık Seçiminde Sizler Bu İçeriği Aratmak İstediğinizde Nasıl Aratacağınızı Düşünerek Oluşturun!

Başlık seçimi yaparken bu seçimin kısa ve anlamlı olmasına dikkat edilmelidir. Google, 55 kelimenin altındaki başlıkları daha çok dikkate alır. Ayrıca çekici başlıklar seçmeniz, ziyaretçileriniz tarafından içeriğin dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Yazınız İnsanlar Tarafından Okunabilir Gözükmektedir! İlgi Çekici İçerikler Üretin!

Gündemden içerikler üretmek yerine sürekli okunabilecek içerikler üretmeniz daha faydalı olacaktır. Gündem ile içerik üretirseniz bir süre sonra bir değeri kalmaz fakat sürekli okunabilecek içerikler her zaman fayda sağlar.

Kalıcı Bağlantılar ve Meta Açıklamaları Kullanın!

İçeriğinizde oluşan bağlantıların direk bağlantı linki olmasına dikkat edin.

Doğru meta açıklamaları ve etiketleri girmeye özen gösterin.

Görsel Seçiminde Özgün Olun! Telif Hakkına ve Görselin Kalitesine Özen Gösterin!

Google’ın en çok dikkat ettiği kısımlardan bir tanesi de sitenin mihenk taşı olan görsel seçimi konularıdır. Google’da arattığımız bir çok kelimede tonla resim bulunmakta ve bu resimlerin çoğunun telif hakkına sebebiyet verdiğini bilmeliyiz. Telif hakkına sebep olabilecek içeriklerden uzak tutmalı ve görsel aramalarımızda filtreli aramalar gerçekleştirerek kopya görsel kullanmamaya özen göstermeliyiz.

Resim seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de resim görüntüsünün kaliteli olmasıdır. Düşük kaliteli resim görselleri sitenin görünümünü bozacak ve sitede kötü bir görünüm sağlayacaktır. Bu noktada ise görsel seçimlerine ayrı bir özen göstermemiz gerekmektedir.

WordPress alanında tüm dünyada her geçen gün bir çok SEO önerileri sunulmaktadır. WordPress SEO önerileri alanında bir çok konuyu gözden geçirmeli ve sitenizin kaliteli bir site olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Google tarafından çok az kusuru olan internet siteleri arama motorlarına her zaman etki edecek ve yükselişinizde sizlere büyük olanaklar sağlayacaktır. Unutulmamalı ki WordPress alt yapısı kullanıyorsak SEO alanına büyük önem göstermeli ve internet sitelerimizin gelişimi adına bir çok öneriyi, ipucuyu, aracı ve eklentileri kullanmamız ve bilmemiz gerekmektedir.

No Comments

Cevapla

Tüm sorularınız için bize yazabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİSektör ile ilgili tüm sorularınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon:

+90 850 307 0 736
+90 532 433 0 736

WhatsApp:

+90 850 346 4 736

Merkez Adres:

Barbaros Mahallesi Ihlamur Bulvarı Ağaoğlu My Newwork No:3
Ataşehir/İstanbul – Türkiye

Anadolu Temsilciliği:

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark Yerleşkesi K:2
Merkez/Tokat – Türkiye