Blog

Yoast Mı All In One SEO Mu?

WordPress, dünyada en çok kullanılan web site oluşturucu uygulamalarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendine has tasarımı olmasının yanı sıra getirdiği özelliklerle de birçok kullanıcıya eşsiz olanaklar sağlamaktadır. WordPress sadece site kurulumu için yeterli olmayarak içerik ve SEO içinde birçok imkanı armağan etmektedir. Bundan kaynaklı olarak da birçok kullanıcı WordPress’i tercih etmektedir. WordPress bünyesinde bulunana bazı SEO eklentileri ise adeta rotadır. Bu eklentilerden birisi YOAST SEO diğeri de All in One SEO Pack olarak karşımıza çıkmaktadır.

All in One SEO Pack, WordPress eklenitleri arasında oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Yoast SEO kadar dikkat çeken eklenti olmasının yanı sıra özellikleriyle de birçok avantaj sağlamaktadır. Bu eklentileri yan yana koyduğumuzda oldukça başarılı sonuçlara erişebilmemize olanak sağlayabilmektedir. Bu metinde Yoast SEO ve All in One SEO Pack eklentilerinin çeşitli karşılaştırmaları yapılmıştır. Yoast SEO ve All in One SEO Pack eklentileri arasında kaldıysanız bu metin fikir oluşturmanız için sizlere fayda sağlayacaktır.

Yoast SEO

Yoast SEO uzun yıllardır Türkiye’de dahil olmak üzere onlarca farklı ülkede hizmet veren SEO eklentisidir. Adında anlaşılacağı üzere herhangi bir web adresini tüm noktalarda güçlendirmek ve SEO uyumu noktasından başarılı bir yere getirmek için tasarlanmıştır. Yoast SEO 10 milyona yakın insan tarafından indirilmiştir. Yoast SEO oldukça basit bir temaya ve mantığa sahiptir. Bünyesinde barındırdığı çeşitli özelliklerden kaynaklı olarak avantajlarını da arttırmaktadır. Eklenti, web adresinizi hızlı bir şekilde üst sıralara çıkartmak için oluşturulmuştur. Fakat herkesin bu eklentiyi kullanabildiğini ve herkesin Google’de üst sıralara çıkmak istemediğini unutmayın. Yoast SEO eklentisinin genel özelliklerine baktığımızda karşımıza şu tablo çıkmaktadır:

 • Yazı ve Sayfa optimizasyonu
 • Focus Keyword
 • XML site harita desteği
 • Mobil uyum desteği
 • Noindex özelliği
 • İç bağlantı linklemeleri

Genel olarak Yoast SEO eklentisinin özelliklerin bu şekildedir. Keza bu özellikler eklentinin kullanıldığı sırada daha da artabilmektedir. Çünkü her içeriğe ve her işleme göre ihtiyaçlar farklılık göstermektedir. Basit ve oldukça kullanışlı bir noktada olan Yoast SEO kullanılabilecek bir eklentidir.

Yoast SEO ücretli ve ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Eklentinin Premium versiyonu bulunmaktadır ve bu versiyon birçok özelliğe sahiptir. Ücretsiz versiyonunda ise birçok kısıtlamanın bulunduğunu söyleyebiliriz. Ürünün fiyatına baktığımızda ise 89 Dolardır. Premium versiyonunun kullanılması oldukça avantajlı olacaktır.

All in One SEO Pack

Takvimler 2007 yılını gösterdiğinde All in One SEO Pack eklentisi piyasaya sürüldü ve büyük bir ses getirdi. Web site yöneticileri ve editörleri artık detaylı bir şekilde içeriklerini, sitelerini denetleyebilecekti. 2007 yılından günümüze kadar 30 milyona aşkın kullanıcıya sahip olan All in One SEO Pack birçok noktada eşsiz olanak sağlamaktadır. All in One SEO Pack, 2 milyona yakın WordPress sitesinde aktif olarak kullanıldığını söylemekte fayda var. Kullanıcılara çeşitli SEO çözümleri sunan All in One SEO Pack rehber arayanların mutlaka tercih etmesi gereken bir eklentidir. Eklenti günümüzde 57 farklı dile çevrilmiştir. All in One SEO Pack temel özelliklerine bakıldığında karşımıza şu tablo çıkmaktadır:

 • Dahili API imkanı
 • WordPress performans ayarlaması
 • XML site harita desteği
 • Google Analytcs ve Accelerated Desteği
 • Mobil uyum desteği
 • Otomatik meta etiket sistemi
 • WooCommerce entegrasyonu

All in One SEO Pack özellikleri temel olarak bu şekildedir. Bu eklentinin en önemli avantalarından birisi başarılı bir algoritmaya sahip olmasıdır. Her düzeyde dijital kullanıcının keyifle bu eklentiyi kullanabileceğini düşünüyorum. Keza bu denli yüksek bir kullanımın sebebi de oldukça basit ve etkili olması ile alakalıdır.

All in One SEO Pack ücretli bir eklenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Eklentinin ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır fakat oldukça kısık özelliklerin olduğunu söyleyebiliriz. Tüm sitelerde kullanabileceğiniz lisans fiyatı 79 dolardır. Ücretsiz versiyonu da kullanabilirsiniz. Özelliklerin birçok noktada kapatılmış olmasın unutmamakta fayda var.

Hangi Eklentiyi Kullanmalıyım?

Yoast SEO ve All in One SEO Pack özelliklerini genel olarak yukarıdadır. Bu özelliklerden yola çıkılarak da beklenti tercihi yapılabilmektedir. Günümüzde bu eklentileri kullanan birçok web sitesi olduğu gibi birçok web sitesi de kullanmamaktadır. Yani eklentilere olan inanç noktasında da çeşitli soru işaretleri bulunmaktadır. Fakat birçok noktada avantaj sağladığı tecrübelerimizde sabittir. Eklenti tercihi bireysel bir karar olmakla birlikte koşullara göre de hareket edilebilmektedir. Genel olarak avantajlı ve dezavantajı özelliklerini bireysel olarak ele aldığımızda karşımıza şu çıkmaktadır:

 • All in One SEO Pack dijital yayıncılığa yeni başlayanlar veya belirli bir seviyede olan bireyler için oldukça başarılı bir SEO aracıdır. Fakat Yoast SEO kadar pratik bir ara yüzüne sahip değildir.
 • Yoast SEO sunmuş olduğu okunabilirlik ve anahtar kelime arayıcısı oldukça önemli avantajlardır. Bu avantajlar All in One SEO Pack eklentisinde bulunmamaktadır. Bu noktadan bakıldığında Yoast SEO bir adım daha avantajlıdır. Fakat anahtar kelime optimizasyonu noktasında sorun yaşamıyor ve kendinize güveniyorsanız bu madde sizleri etkilemeyecektir.
 • Anahtar kelime optimizasyonu noktasında herhangi bir çalışma yapıp, içeriğin okunabilirliğini dert etmiyorsanız All in One SEO Pack eklentisize size göre olabilecektir.
 • Dijital yayıncılığa yeni başlıyor ve web sitesi oluşturduysanız Yoast SEO size göre olacaktır.
 • Yoast SEO tasarım, pratiklik ve içerik denetleme noktasında oldukça başarılıdır. Bu tarzda kaygılarınız varsa Yoast SEO’dan şaşmayın. Daha geniş SEO avantajlarından faydalanmak ve içeriği dert etmiyorsanız All in One SEO Pack eklentisi tam size göredir.

Genel olarak eklentilerin avantajlarını ve dezavantajlarını bu şekilde sıralayabiliriz. Doğru program ve doğru disiplin ile bu eklentilere ihtiyacınız olmadan da internet üzerinden web site yönetmeniz mümkündür. Fakat yeni başlıyorsanız sizlere oldukça yardımcı olacak eklentiler Yoast SEO ve All in One SEO Pack olduğunu söyleyebiliriz.

No Comments

Cevapla

Tüm sorularınız için bize yazabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİSektör ile ilgili tüm sorularınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon:

+90 850 307 0 736
+90 532 433 0 736

WhatsApp:

+90 850 346 4 736

Merkez Adres:

Barbaros Mahallesi Ihlamur Bulvarı Ağaoğlu My Newwork No:3
Ataşehir/İstanbul – Türkiye

Anadolu Temsilciliği:

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark Yerleşkesi K:2
Merkez/Tokat – Türkiye