Blog

Youtube Abone Sayısını Arttırma Yolları

YouTube’da kanal sistemi vardır. Kullanıcılar kendi kanallarını açabilirler, başka izleyicilerin abone olmalarını sağlayabilirler. Abone sayısı ise bir kanala abone olan kişilerin toplam sayısını ifade etmektedir. Bir kanala abone olduğunuzda o kanalın paylaşmış olduğu bütün gönderileri ana ekranınızda görürsünüz. Bu sayede abone olduğunuz kanalın içeriklerinden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

YouTube Abone Sayısını Arttırmak Neden Önemlidir?

YouTube abone sayısı aslında izlenme sayılarını, beğenme sayılarını, yapılan yorum sayılarını temel olarak etkilediği için önemli olmaktadır. Örnek vermek gerekirse abone sayınız arttıkça izlenme sayılarınızda beraberinde artış gösterecektir. Bununla beraber beğeni sayılarınız, paylaşım sayılarınız, yorum sayılarınızda artış gösterecektir. Tüm bu sebeplerden dolayı abone sayısını arttırmak önemli bir konu haline gelmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Bu iş için piyasada çeşitli hileler bulunmaktadır. Bu hileleri kullanmadan, organik bir şekilde, vereceğimiz tavsiyeler üzerine abone sayınızı arttırmanızı tavsiye etmekteyiz.

Youtube Abone Sayısını Arttırma Yolları

1) Sık ve Tutarlı Bir Şekilde Video Paylaşın

Abone sayısının arttırılması için öncelikle sık ve tutarlı bir şekilde video paylaşılması gerekmektedir. Unutmayın, sadık nitelikteki abonelere istikrarlı bir şekilde video paylaşmalısınız. Ne zaman, ne sıklıkla video yayınlayacağınızı belirlemek için bu işe özel bir şekilde kendinize bir gün ayırın. Sürekli aynı vakitlerde video yayınlamaya gayret edin. Bu şekilde bir izlenme alışkanlığı oluşturabilir, abone sayınızı arttırabilirsiniz. YouTube’da başarılı olan kanallara bakıldığında hemen hepsinin ortak özelliği tutarlı bir şekilde video paylaşmaları olmaktadır. Bir kullanıcı uzun aralıklarla video yayınladığınızı gördüğünde kanalınıza abone olmayacaktır. İçeriklerinizi tutarlı bir şekilde sıklıkla paylaşmak, abone olmanın ön şartı gibi bir maddedir.

2) Trailer Hazırlanması

Abone sayısını arttırmanın bir diğer yolu da kanalınız için bir trailer hazırlamanızdır. Trailer, insanları kendinize bağlamak için yardımcı olabilmektedir. Trailer, kim olduğunuzu, içeriklerinizin nelerden oluştuğu gibi konuları anlatabilir. Trailer, özetleyici bir video niteliğindedir. İlerleyen dönemlerde trailer değiştirebilirsiniz. Böylelikle kanalınızı güncel tutmuş olacak, mevcut abonelerinizi memnun edebileceksiniz. Bunun haricinde yeteri kadar görüntüleme almadığınızı düşünüyorsanız, trailer değiştirmek için yeterli bir sebep olmaktadır. Traileri aynı bir film fragmanı gibi düşünmeniz gerekmektedir. Fragman ilgi çekmezse, kimse filmi izlemez. Bu nedenle trailer dikkat ve ilgi çekici olmak zorundadır. Çok sayıda abonesi olan kanalların trailerlarını inceleyin. Bu onların yaptığını yapın demek değil. Taklitçilikten uzak olmak zorundasınız.

3) Abone Olmayı Kolaylaştırın

İnsanlar videolarınızla ilgilendikleri takdirde onların kanalınıza abone olmalarını kolaylaştırmanız gerekmektedir. İçerikte abone ol butonuna tıklamaları mesajını veren kısımlara yer verebilirsiniz. Ek açıklamalar sayesinde abone sayınızda ciddi artışlar görebilirsiniz. Bunun yanında abone olmalarını içerikte yer alan bir söz ile de söyleyebilirsiniz. Bu, kitle ile bağlantı kurmayı ve abone sayısını arttıracaktır. Örneğin kanalına abone olun gibi bir söz söyleyebilirsiniz.

4) İzleyicilerin Ne İle İlgilendiğini Bilin

Mevcut abonelerin ne ile ilgilendiğini bilmek durumundasınız. İçeriklerinizi buna göre hazırlayarak hitap ettiğiniz kitleye uygun bir şekilde hazırlamak gerekir. Bu madde, mevcut aboneleri memnun etmek ve abone sayısını arttırmak açısından çok önemlidir. Hedef kitlenize yönelik içerikler oluşturmuyorsanız abone sayılarınızda bir artış gözlemlenmeyecektir.

5) Dikkat Çekici Bir Küçük Resim Kullanın

Bu küçük tavsiyenin abone sayısını arttırma konusunda çok etkili olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Sonuç olarak YouTube’da bir arama yapılıyor ve küçük resim, başlık gibi kriterlere göre videolar tercih ediliyor. Etkileyici, dikkat çekici bir görsel ile izleyiciyi kanalınıza çekebilir, abone olmalarını sağlayabilirsiniz. Böylelikle abone sayısında artışlar gözlemlenecektir.

6) Rekabeti Kontrol Edin

Daha çok abone sayısına ulaşma hedefindesiniz ve rakiplerinizde aynı şeyi kendine hedef edinmektedirler. Bu nedenle rakiplerinizi iyi analiz etmek, rekabet durumunu kontrol etmek zorundasınız. Rakipleriniz neler yapmış, ne tür içerikler hazırlamış, hangi resimleri kullanmış, ne tür başlıklar atmış, açıklamalarda neler yazmış, bütün bunları bir bütün olarak incelemek durumundasınız. Unutmayın, herkese YouTube’da abone sayısını arttırmak derdindedir. Rekabet ortamında bir şekilde farklı işler yaparak pozitif anlamda diğer rakiplerinizden sıyrılmanız gerekmektedir.

7) Kişiliğinizi Gösterin

İçeriğiniz ya da kişiliğiniz sıkıcı olduğu müddetçe belli bir abone sayısına ulaşmanız mümkün değildir. Her ne kadar bilgilendirici içerikler oluştursanız da izleyicilerin ilgisini çekmiyorsanız bir işe yaramayacaktır. İçeriklere kişilere bağlamanın en kolay yolu kişiliğinizi göstermek olacaktır. Tutkunuzu, heyecanınızı, duygularınızı ortaya koyarak içerikler oluşturun. Böylelikle kişiliğinizi ortaya koyarak ilgi çekmeyi başarabilirsiniz.

8) Video Açıklamalarını ve Anahtar Kelimeleri Optimize Edin

Video içeriklerinde de SEO temelli çalışmalar yaparak kanalınızın bilinirliğini ve abone sayısını arttırmayı başarabilirsiniz. Unutmayın, YouTube dünyada en fazla kullanılan ikinci arama motoru olma özelliğindedir.

9) Kanalınızı Diğer Mecralarda Tanıtın

Kanalınızı diğer platformlarda da tanıtmalısınız. Böylelikle abone sayınızda gözle görülür bir artış meydana gelebilir. Yeni bir video yayınladığınızda diğer mecralardaki takipçilerinize bu durumu haber verebilirsiniz. Diğer mecralarda sizi takip edipte kanalınıza abone olmayan kişiler olabilir. Bu, o kişileri kanalınıza çekmenin en kestirme yolu olacaktır.

No Comments

Cevapla

Tüm sorularınız için bize yazabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİSektör ile ilgili tüm sorularınız için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefon:

+90 850 307 0 736
+90 532 433 0 736

WhatsApp:

+90 850 346 4 736

Merkez Adres:

Barbaros Mahallesi Ihlamur Bulvarı Ağaoğlu My Newwork No:3
Ataşehir/İstanbul – Türkiye

Anadolu Temsilciliği:

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark Yerleşkesi K:2
Merkez/Tokat – Türkiye